❀ Úvod ❀

❀ Kuro Cosplay ❀

3. září 2017 v 19:25


Vítejte na blogu Kuro Cosplay!
Ráda bych se s vámi podělila o další svou radost ze života a to je cosplay hlavně ze stránky make-upu Pro ostřílené cosplayery to nebude nic nového, ale pro ty, kteří začínají bych chtěla sdělit, že nejde jen o vzhled, když svou vášeň do něčeho vložíte řídíte se srdcem Cosplay není jen o tom, že si sami něco ušijete, ne všichni jsou tím darem obdaření a chodit s ušitým cosplayem, který se vám posléze rozpadne nehledě na to, že ten, kdo šití nerozumí, i přesto si to sešije a chce se pak tak i prezentovat sám se poníží, i za látky utratíte hromadu peněz snad víc než si koupíte kupovaný cosplay.


Cosplay (japonsky コスプレ, v přepisu kosupure) je zkratka z anglických slov "costume play", což v překladu znamená kostýmová hra. Cosplay je tedy nejen kostým, ale i herecký výkon. Jako cosplay označujeme kostým, v němž se daný člověk snaží vypadat jako nějaká postava, ať už z fantasy nebo sci-fi obecně, hodně rozšířené pak jsou kostýmy a cosplay postav z anime, mangy nebo videoher. Takový člověk, který krom kostýmu má propracovaný i charakter postavy, může být nazýván cosplayer.

Vytváření cosplay nezahrnuje pouze napodobování účesu, líčení a obvyklého oblečení postavy, ale často i chování, zvyků nebo třeba používání jejích oblíbených slov či hlášek.

Ačkoliv hlavní trend vytváření cosplay pochází původně z Japonska, v posledních letech se rozmohl po celém světě. Největší cosplayerské komunity jsou především v asijských státech jako Malajsie, Čína, Indonésie nebo Filipíny kvůli vysoké popularitě anime a mangy, ale v poslední době se rozmohla velká cosplayerská komunita také v USA
Zdroj: wikipedie
Takže vidíte cosplay není jen o tvorbě kostýmu, ale hlavně o chování. Většina zastánců "Otaku" komunity kritizuje cosplayery hlavně ze stránky kostýmu , ale o tom to opravdu není .

Můj blog bude určen nejen mým známým, ale i těm, kteří se o tento koníček začínají zajimat.
Kuroušek vám velice rád poradí jak se nalíčit a vytvořit svou vysvěnou postavu. Své otázky můžete pokládat na mé FB stránce .
 
 

Reklama